Lukáš Havlíček | 2. června 2013

O nás

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod z.s. -  sdružuje  od 1.1.2023 celkem 63 TJ a SK s 8658 členy z toho mládeže do 18 let je 4439, což je více jak polovina členské základny. Rok 2022 jako částečně Covidový je pro většinu TJ/SK velice problémový a rozvíjet pohybové aktivity na okrese v amatérském sportu je velice náročné to v našich silách zvládat, když většina funkcionářů a trenérů jsou dobrovolníci. Na okrese působí dva okresní sportovní svazy (fotbal, stolní tenis). Nejsilnějším svazem podle počtu členů a oddílů i družstev je Okresní fotbalový svaz.

V letošním roce nám nepřejí ani ceny energií na provozy sportovních zařízení a tak každá TJ/SK se musí snažit šetřit jak to jde, aby toto těžké období přežila a nemusela zavírat svá zařízení.

Nejpopulárnějším sportem v okrese je fotbal,lední hokej, házená a volejbal, který vychoval v minulosti, ale i v přítomnosti celou řadu reprezentantů a vynikajících hráčů –  Ve fotbalových soutěžích startuje 42 oddílů, zde je největší problém v zajištění mládeže.. Největší tělovýchovnou jednotou v okrese je TJ JISKRA Havlíčkův Brod, která má přes 1500 členů z toho je kolem 900 členů mládeže, jednota má 16 druhů sportů. Z jejich líhně se každým rokem rodí mistři ČR jak v jednotlivcích tak kolektivech.

Svůj celonárodní zvuk má i brodský aerobick stejně jako chotěbořský. Velmi úspěšný je florbal ve Světlé nad Sázavou.

TJ a SK v okrese pořádají celou řadu veřejně přístupných akcí i pro širokou veřejnost z nichž nejznámější jsou Bezděkovský 7mi boj, Chotěbořská koule, Běhy městskými sady, Šeptouchov v Ledči n. S., Tománkův memoriál v hokeji i fotbale. Konají se pravidelné nábory všech druhů sportů.

Samozřejmě není možné vyjmenovat všechny akce, které v okrese probíhají, neboť jich je veliké množství. Tato aktivita je podporována jak od OSS Havlíčkův Brod tak od ČUS Praha akcí "Sportuj s námi".

Děkujeme i  touto cestou všem sponzorům, obcím a městům na okrese Havlíčkův Brod za podporu v rozvoji tělovýchovy a sportu.

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod se mimo zabezpečení sportovní a tělovýchovné činnosti zabývá též nabídkou vedení účetnictví sportovním organizacím na okrese Havlíčkův Brod.

Partnerské odkazy

Partneři

10.06.2023
Krásné drama, bohužel ale se smutným koncem. Česká tenistka Karolína Muchová nestačila při své premiéře ve finále grandslamu na aktuální světovou…
10.06.2023
Český tenis disponuje spoustou stálic i nadějí. Připravili jsme pro vás kvíz, ve kterém máte za úkol poznat známé tenistky, které se už probojovaly…