Lukáš Havlíček | 2. června 2013

O nás

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod z.s. -  sdružuje  od 1.1.2023 celkem 63 TJ a SK s 8658 členy z toho mládeže do 18 let je 4439, což je více jak polovina členské základny. Rok 2022 jako částečně Covidový je pro většinu TJ/SK velice problémový a rozvíjet pohybové aktivity na okrese v amatérském sportu je velice náročné to v našich silách zvládat, když většina funkcionářů a trenérů jsou dobrovolníci. Na okrese působí dva okresní sportovní svazy (fotbal, stolní tenis). Nejsilnějším svazem podle počtu členů a oddílů i družstev je Okresní fotbalový svaz.

V letošním roce nám nepřejí ani ceny energií na provozy sportovních zařízení a tak každá TJ/SK se musí snažit šetřit jak to jde, aby toto těžké období přežila a nemusela zavírat svá zařízení.

Nejpopulárnějším sportem v okrese je fotbal,lední hokej, házená a volejbal, který vychoval v minulosti, ale i v přítomnosti celou řadu reprezentantů a vynikajících hráčů –  Ve fotbalových soutěžích startuje 42 oddílů, zde je největší problém v zajištění mládeže.. Největší tělovýchovnou jednotou v okrese je TJ JISKRA Havlíčkův Brod, která má přes 1500 členů z toho je kolem 900 členů mládeže, jednota má 16 druhů sportů. Z jejich líhně se každým rokem rodí mistři ČR jak v jednotlivcích tak kolektivech.

Svůj celonárodní zvuk má i brodský aerobick stejně jako chotěbořský. Velmi úspěšný je florbal ve Světlé nad Sázavou.

TJ a SK v okrese pořádají celou řadu veřejně přístupných akcí i pro širokou veřejnost z nichž nejznámější jsou Bezděkovský 7mi boj, Chotěbořská koule, Běhy městskými sady, Šeptouchov v Ledči n. S., Tománkův memoriál v hokeji i fotbale. Konají se pravidelné nábory všech druhů sportů.

Samozřejmě není možné vyjmenovat všechny akce, které v okrese probíhají, neboť jich je veliké množství. Tato aktivita je podporována jak od OSS Havlíčkův Brod tak od ČUS Praha akcí "Sportuj s námi".

Děkujeme i  touto cestou všem sponzorům, obcím a městům na okrese Havlíčkův Brod za podporu v rozvoji tělovýchovy a sportu.

Okresní sdružení sportů Havlíčkův Brod se mimo zabezpečení sportovní a tělovýchovné činnosti zabývá též nabídkou vedení účetnictví sportovním organizacím na okrese Havlíčkův Brod.

Partnerské odkazy

Partneři

22.09.2023
Že mu bylo sedmdesát, byste do něj rozhodně neřekli. Bývalý vynikající fotbalista a v současnosti jeden z nejuznávanějších českých trenéru Václav…
22.09.2023
Rozhodl se jít s kůží na trh. Obránce Calgary Flames Nikita Zadorov jako první ruský hokejista v NHL veřejně odsoudil válku na Ukrajině. Moskevský…